BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Festivalio programa                                                   


 


    Jau trečią kartą Lietuvoje rengiamas alternatyvus moterų festivalis Ladyfest Vilnius pasakoja istoriją apie visame pasaulyje tebesitęsiantį judėjimą už lygias galimybes, merginų ir moterų įgalinimą bei tolerancijos skatinimą. Ladyfest tikslas – kritiškai pažvelgti į vyraujančią lyčių sistemą ir propaguoti lyčių pagrindu diskriminuojamų grupių įgalinimo idėjas, ypač tarp jaunimo. Ladyfest kuria saugią erdvę, kurioje dalyviai ir publika gali ne tik bendrauti ir dalintis savo požiūriais tokiomis temomis kaip seksizmas, lygios teisės, homofobijos įveikimas, žiniasklaidos įtaka, meno vaidmuo, bet ir imtis konkrečių veiksmų ar ieškoti būdų aktualioms problemoms įveikti.


 


Festivalio programa


 


Balandžio 27 d. - Meno parodos atidarymas (Dailės akademijos galerija)


 


Gegužės 5 d. 18 val.  – Plakatų kūrimas, 18 val. (Dailės akademija), ruošiami plakatai ir žemėlapiai orientaciniam žaidimui. Plakatai „Kur aš ją mačiau: (ne)žymios Lietuvos moterys“


 


Gegužės 6 d. 18 val. - “Ad busters”: kūno kultas reklamoje. diskusijos ir kūrybinis darbas rengiant reklaminius plakatus, iškabas, vėliavas, „speech burbble“ gaminimas ir klijavimas.


 


Gegužės 7 d. – Radijo diskusijos įrašymas, 18 val., Radijas “Start fm”, laida “Atviras galas”


 


Gegužės 8 d. – Konferencija „Taisyklės ir išimtys: socialinio marginalumo gramatika“ (Žmogaus teisių centras, Latako g. 3; 13.00-16.30 val.)


 


Gegužės 8 d. 19 val. - Arbatos gėrimo ceremonija ir trumpametražių filmų peržiūros „Fucking different“, „Naujos kartos moterų iniciatyvos“ ofisas.


 


Gegužės 9 d. – Orientacinis žaidimas – ekskursija “(Ne)Išgalvotos istorijos” 


 


Gegužės 9 d. -  Drag king šou ir drag king workšopas


 


 Gegužės 11 d. – Tarptautinis apskritas stalas „Socialinės kritikos gramatika“ (Europos humanitarinis universitetas, Tauro g. 12; 11.00-14.00 val.)


 


Gegužės 12 d. – radijo laidos „Atviras galas“ transliavimas radijo stotyje „Start fm“.


 


Gegužės 13 d. – origamio užsiėmimai, „Naujos kartos moterų iniciatyvos“, ofisas.


 


Gegužės 14 d. – moterų teatro spektaklis “Babytės kalendorius” (rež.E.Špejeraitė)


 


Gegužės 15 d. 17 val.  – tarptautinio alternatyvios kultūros festivalio „Ladyfest Vilnius2009” filmų programa „(Ne)Išgirstos istorijos“: „Nutraukiant tylą“ ir „Šeimos diena“, „Skalvijos” kino teatras (nemokamas seansas).


 


Gegužės 16 d. 9.30 – savigynos kursai, kapueira, joga, Sereikiškių parkas.


  Gegužės 16 d. 20 val. – Koncertas. Groja: Anatomie Bousculaire (Prancūzija), Iva Nova (Rusija), Zimbabwe (Lietuva), Mass Kotki (Lenkija). Vieta: Havana Social Club (Šermukšnių g.).


 

Rodyk draugams

Meno paroda

Parodoje bus eksponuojami menininkų darbai atspindintys bendrą festivalio LADYFEST koncepciją “Perrašytos istorijos”. Parodą sudarys menininkų darbai atlikti įvairiomis technikomis (tapyba, fotografija, tekstilė ir pan). Ekspoziciją ir festivalį lydės performansai ir kūrybinės dirbtuvės, kurių metu sukurti kūriniai ir padarytos fotografijos bus prijungti prie bendros ekspozicijos. Paroda bus įtraukta į bendra festivalio programą, tačiau tuo pačiu metu liks šiek tiek autonomiška - turės skirtingus nuo festivalio plakatus, lankstinukus, savo koncepciją (kuri atitiks ir bendrą festivalio idėją).


 Vieta: VDA galerija “Akademija”, Pilies g. 44/2


 


Trukmė: 2009 m. balandžio 27 d. – gegužės 9 d.


 

Rodyk draugams

Koncertas

Neretai kalbant apie roką galima išgirsti tokius stereotipus kaip „Gitaros moterims netinka“ arba „Rokas ne moterų reikalas“. Įsivaizduojant roko muzikantus, retai kada omenyje turimos merginos. Siekdamos perrašyti šį stereotipą, pateiksime auditorijai moterų roko grupes, kurios puikiai valdo tiek gitaras, tiek būgnų lazdeles. Padedamos roko grupių tiek iš rytų, tiek iš vakarų, Vilnių paversime alternatyvios kultūros centru bei įvairių kultūrų, temperamentų bei muzikinių stilių sankirta bei susitikimo vieta. Keliausime ne tik vietoje, bet ir laike - koncerte išgirsime viską pradedant rusų liaudies muzikos motyvais baigiant prancūzišku rokenrolu.


 


Laikas: gegužės 16 d. 20 val. Havana Social Club, Šermukšnių g., Vilnius


 


Dalyvauja: Anatomie Bousculaire (Prancūzija), Iva Nova (Rusija), Mass Kotki (Lenkija), Zimbabwe (Lietuva)


 


                                                             ANATOMIE BOUSCULAIRE


 


                                                    


 


 


2001 metais susikūrusi merginų roko grupė „Anatomie Bousculaire“ nustebino daugelį klausytojų savo nesutramdoma energija bei įpūtė naujos ugnies į Prancūzijos rock‘n‘rollo sceną. Agresyvi gitara, galingi ritmai, kontrastingas vokalas bei aštri poezija kuria nepakartojamą švelnumo ir agresyvumo samplaiką, savo skambesiu primenančią PJ Harvey, Shanon Wright ar net Cocteau Twins.


 


Per 7 gyvavimo metus grupė sugrojo virš 200 koncertų visoje Prancūzijoje. 2007 metais Los Angeles muzikiniuose apdovanojimuose „Anatomie bousculaire“ buvo apdovanota kaip geriausia metų grupė grunge kategorijoje.


 


2008 metų pabaigoje pasaulį išvys naujas grupės albumas pavadinimu „Metastazes en Treillis“, kurį išgirsti turės galimybę ir Lietuvos auditorija. Šiuo metu yra planuojamas grupės turas po Lietuvą bei baigiamasis koncertas „Vilnius – Europos kultūros sostinė‘ 2009“ kultūrų atpažinimo programos tarptautiniame alternatyvios kultūros festivalyje „Ladyfest“.


 


Daugiau informacijos apie grupę: www.anatomiebousculaire.com


 


Grupės muzika, nuotraukos: www.myspace.com/anatomiebousculaire


 


IVA NOVA


 


 


 


 


 


 


 


 

Rodyk draugams

Kūrybiniai užsiėmimaiKūrybiniai užsiėmimai - dirbtuvėlės, kurių metu dalyviai apmokomi tam tikrų amatų, dalyvauja kūrybiniame procese, dalinasi patirtimi. Dirbtuvėlių ir užsiėmimų tikslas nėra tik produkto sukūrimas, tai taip pat įgalinimo priemonė, bendravimas, savęs pažinimas, tam tikrų gabumų atradimas. Mokomasi naujų amatų, keičiamasi idėjomis. Tai taip pat viena iš neformalaus bendravimo ir bendruomenių kūrimosi priemonių. 


Gegužės 5 d. 18-20 val.  Plakatų kūrimo dirbtuvės


 


Kur aš ją mačiau arba (ne)žymios Lietuvos moterys.


 Dalyviai išmoks cut‘n‘paste technikos naudos ją kuriant feministinius plakatus. Plakatams bus naudojami raižiniai iš linoleumo, laikraščių ir kitų medžiagų.


Plakatuose dalyviai galės įamžinti jų manymu svarbias Lietuvos asmenybes,  Lietuvos moterų istorijai svarbias vietas, miesto gatves, skverus.


Dirbtuvių metu bus ne tik kuriama, bet ir diskutuojama apie sukurtus plakatus, kuo įamžintos vietos ir moterys yra svarbios kiekvienam iš dalyvių, kodėl įtrauktume jas į „savo“ istorijos vadovėlį. Sukurti plakatai bus iškabinti mieste  viso festivalio metu. Dalyvių skaičius neribojamas. Dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos patalpose.


 


Gegužės 6 d. 18-20 val. Ad-buster


 


Kūno kultas reklamoje


 


Moterų kūno vaizdiniai reklamoje verčia susimąstyti apie vyraujantį patriarchalinį požiūrį, lyčių stereotipus, pokyčius, kurie įmanomi tik aktyviai priešinantis giliai įsišaknijusiai sistemai. Apie tai diskusijos ir kūrybinis darbas rengiant reklaminius plakatus, iškabas, vėliavas, „speech burbble“ gaminimas ir klijavimas. Sukurti plakatai „atras“ savo vietą reklaminiuose stenduose, miesto reklamos vietoje ir kitos viešose erdvėse. Dalyvių skaičius neribojamas. Dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos patalpose.


 


Gegužės 7 d. 18 val. Radio laidos rengimas


 Radio laidos rengimo dirbtuvių dalis. Įrašoma diskusija apie festivalį, Lietuvos moterų (ne)matomumo problematiką, patriarchalinės sistemos pasekmes. Taip pat vyks keletas interviu su Lietuvos aktyvistėmis. Įrašai bus naudojami, kuriat radijo “Start FM“ laidos “Atviras galas” transliaciją.  Dirbtuvės vyks „Naujos kartos moterų iniciatyvos“ ofise. Dalyvių skaičius ribotas. Dalyvių registracija el.paštu info@nkmi.lt


 


 


Gegužės 9 d. 19 val. Drag kings 


  


Drag-king  užsiėmimas, kurio metu įkūnijami visuomenėje vyraujantys lyčių stereotipai ir pateikiami kaip žaismingas vaidinimas. Dalyviai persirengia priešingos lyties atstovu ir sukuria teminį spektaklį arba gyvenimišką situaciją.  Tikimąsi, kad šis užsienyje populiarus veiksmo seminaras padės dalyviams pažvelgti į lyčių ir seksualumo problemas „iš arčiau“. Užsiėmimų metu dalyviai diskutuos apie šias temas, išmoks pakeisti išvaizdą, dalyvaus drag kings vakarėlio kūrimo procese bei turės progą pasirodyti viešai visai kitaip atrodantys. Dalyvių registracija el.paštu info@nkmi.lt


 


 


Gegužės 13 d. 17:30 val. Origami dirbtuvėlės


 


Origami  - japoniškas popieriaus lankstymo menas, lankstiniai. Origami nėra vien popieriniai lėktuvėliai ar gervės. Iš popieriaus lankstomi įvairiausios formos, smulkios detalės. Lankstiniai taip pat gali atspindėti tam tikrą tematiką, problematiką. Svarbus pats procesas ir bendravimas, kuriant lankstinius. Dirbtuvėlių metu dalyviai susipažins su origami istorija, išmoks lankstynių meno, diskutuos su lyčių problematika susijusius klausimus. Dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos patalpose. Dalyvių skaičius neribotas, registracija el.paštu info@nkmi.lt


Gegužės 16 d. nuo 9:30 val.  Užsiėmimai kūnui ir sielai.


Savigyna tai ne tik kovos būdas, tai mokėjimas suderinti vidinę energiją su fizinę būsena. Užsiėmimų metu savigynos meistrė papasakos kam nuo senovės buvo mokomasi savigynos, kokias moteris šioje sporto šakoje turėtume atsiminti ir pamokys kaip jaustis užtikrintai esant poreikiui apsiginti. Užsiėmimą veda karatė meistrė L.Laniauskienė.


Capoeira („kapuera“) – tai 400 metų senumo kovos menas, jungiantis muziką, šokį, dainavimą ir akrobatiką. Puikus užsiėmimas šeštadienio rytą.


Jogos užsiėmimai. Tai seniausia iš visų tobulėjimo metodų ir sistemų. Žmonės naudojo ją amžiais, siekdami naujos gyvenimo jėgos kūnui ir protui. Tai yra veiksminga priemonė, kuri leidžia realizuoti etinius ir dvasinius idealus, iš kurių aukščiausias yra žmogaus atsilaisvinimas nuo materialaus egzistavimo lynų.


Atsipalaiduojant, su pertraukomis ir arbatos ceremonijomis, užsiėmimai vyks Sereikiškių parke. Dalyvių skaičius neribojamas.


 


 


 


 


 


 


Rodyk draugams

Orientacinis žaidimas - ekskursija “(Ne)Išgalvotos istorijos”

“(Ne)Išgalvotos istorijos”


 


Vieta: Vilniaus miesto viešos erdvės 


Laikas: Gegužės 9 d. 11 val. 


Kuo žinomos Vilniaus vietos svarbios moterų (lygių teisių) istorijoje?


Istorines Vilniaus vietos ir įvykiai - kaip juose dalyvavo moterys? 


 


Žaidimo tikslas, pasigilinti į žinomus įvykius ir miesto vietas iš lygių galimybių ir moterų teisių perspektyvos, išryškinti patriarchalinės kultūros poveikį miesto erdvei, istorijos traktuotei, „(ne)išgalvotų istorijų“ reliatyvumą, sužinoti kuo garsios Vilniaus vietos ir įvykiai svarbūs moterų istorijai, atrasti detalių, įvykių ir moterų, apie kuriuos nutylima ar pamirštama, rašant istorijos vadovėlius.


 


Kodėl nieko apie tai nežinome kaip ir apie moteris, kurios gyveno Vilniaus gyvenimą ir aktyviai kure, dalyvavo veiklose? Susipažinti su jų pasiekimais ir nuveiktais darbais gerai žinomų įvykių ir vietų kontekste.


Mokslininkės, menininkės, politikės - ar jų nebuvo, ar mums niekas apie jas nepasakojo?


 


Kodėl neteko girdėti apie aktyvistes, o esame žinome tik apie meilužes?.. Šiuo užsiėmimo metu užpildysime žinių spragą, atgaivindami nutylėtas istorijas, aplankysime tas vietas ir įrašysime tai, ko nesame skaitę vadovėliuose.


Žaidimas vyks DIY (pasidaryk pats) principu, dalyviai kartu bus ir gidai ir dalyviai, jie patys galės pasidalinti jų girdėtomis istorijomis ir taip išplėsti atskleistų istorijų sąrašą.


 


Žaidime dalyvaus užsiregistravusios komandos, kurios miesto viešose erdvėse pagal iš anksto pateiktas užduotis turės rasti atsakymus ir objektus, susijusius su festivalio temomis.


 


Dalyvių registracija info@nkmi.lt


 

Rodyk draugams

Atviros diskusijos

Taisyklės ir išimtys: socialinio marginalumo gramatika


 Skaitant pasakojimus, atrandant jų prasmes ir rašant savas istorijas tenka gerai išmanyti gramatiką, jos normas ir išimtis. Atvirose diskusijose gilinsimės į socialinio marginalumo problemas, skaitysime bei perrašysime istorijas apie lytį, feminizmą, toleranciją. Analizuosim, kokia ir kieno sukurta gramatika brėžia socialines paraštes lyties pagrindu, bei kaip galėtume keisti šias taisykles.


 


Dalyvauja: Vidurio ir Rytų Europos lyčių studijų ekspertai iš Lietuvos, Baltarusijos, Vengrijos universitetų, NVO ir kultūros organizacijų atstovai, studentai, plačioji visuomenė.


 


Atviros diskusijos susidės iš dviejų dalių, vyksiančių skirtingomis dienomis – seminaro jaunimui ir tarptautinio apskrito stalo.


 


  Gegužės 8 d. 13.00-16.30 val. (Žmogaus teisių namai, Latako g. 3)


Seminare jaunimui konkrečių atvejų analizę pristatys lyčių studijų bei žmogaus teisių ekspertai, o vėliau interaktyviais metodais bus nagrinėjamos atvejų pristatyme iškeltos problemos, pabrėžiant dvi perspektyvas: vizualinę bei biopolitikos. Kalbos: lietuvių, baltarusių, rusų (su vertimu).


 


Gegužės 11 d. 11.00-14.00 val. (Europos humanitarinis universitetas, Tauro g. 12)


Tarptautiniame apskritame stale „Socialinės kritikos gramatika“ dalyvaus Vidurio ir Rytų Europos akademinių lyčių studijų specialistai, lyčių lygybės srityje dirbančių NVO atstovai. Susitikime bus diskutuojama, kiek akademinės lyčių studijos bei pilietinė visuomenė gali prisidėti keičiant marginalumą kuriančią socialinę gramatiką.


Kalba: anglų.


 

Rodyk draugams

Ladyfest Vilnius’2009

Perrašytos istorijos


 


Kodėl vienos istorijos pripažįstamos ir vadinamos tiesa, o kitos – negirdimos, nutildomos ar net nepasakojamos? Kokias tikrovės versijas nutyli mūsų dienų patriarchalinė heteronormatyvi kultūra? Kaip sustiprinti ir įgarsinti alternatyvias istorijas, kurios meta iššūkį stereotipams, mitams ir baimėms?


 


Jau trečią kartą Lietuvoje rengiamas alternatyvus moterų festivalis “Ladyfest Vilnius” pasakoja istoriją apie visame pasaulyje tebesitęsiantį judėjimą už lygias galimybes, merginų ir moterų įgalinimą bei tolerancijos skatinimą. Ladyfest tikslas – kritiškai pažvelgti į vyraujančią lyčių sistemą ir propaguoti lyčių pagrindu diskriminuojamų grupių įgalinimo idėjas, ypač tarp jaunimo. Ladyfest kuria saugią erdvę, kurioje dalyviai ir publika gali ne tik bendrauti ir dalintis savo požiūriais tokiomis temomis kaip seksizmas, lygios teisės, homofobijos įveikimas, žiniasklaidos įtaka, meno vaidmuo, bet ir imtis konkrečių veiksmų ar ieškoti būdų aktualioms problemoms įveikti.


 


Ladyfest Vilnius – tai atvira „pasidaryk pati“ idėjomis pagrįsta iniciatyva, į kurią gali įsitraukti kiekviena ar kiekvienas, besidomintis festivalio temomis ar turintis pasiūlymų konkrečioms veikloms. Šiemet tapęs programos Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009 dalimi festivalis suteikia dar daugiau galimybių realizuoti savo sumanymus ir idėjas. Iš keleto skirtingų dalių sudarytas renginys naujas istorijas kurs įvairiomis raiškos priemonėmis – muzikos, vizualiųjų menų, diskusijų, kūrybinių dirbtuvių ir žaidimų forma.


 


Alternatyvios tikrovės versijos, kūrybiškos istorijos interpretacijos ir nenutylėtos aplinkybės – visa tai penkiose festivalio „Ladyfest Vilnius. Perrašytos istorijos“ dalyse:


 


PARODA: Lietuvos ir užsienio menininkių bei menininkų darbai (daugiau informacijos Kornelija Česonytė el. paštas: kornelija.cesonyte@vda.lt, www.ladyfest.lt  )


KONFERENCIJA: Taisyklės ir išimtys: socialinio marginalumo gramatika (daugiau informacijos info@nkmi.lt)


KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: tai dirbtuvėlės, kurių metu dalyviai apmokomi amatų, dalyvauja kūrybiniame procese, dalinasi patirtimi; numatomos drag king, feministinio radijo bei kitos dirbtuvės (info@nkmi.lt) 


KONCERTAS: moterų roko grupės, puikiai valdančios tiek gitaras, tiek būgnų lazdeles: Anatomie Bousculaire iš Prancūzijos, Iva Nova iš Rusijos, Zimbabwe iš Lietuvos (daugiau info ir grupių aprašymai www.ladyfest.lt)


VEIKSMAS: unikali feministinė DIY ekskursija po Vilnių ir orientacinės varžybos mieste (registracija ir informacija info@nkmi.lt)


 


 


Tai tavo istorija – ateik ir užrašyk!


 

Rodyk draugams