BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Orientacinis žaidimas - ekskursija “(Ne)Išgalvotos istorijos”

“(Ne)Išgalvotos istorijos”


 


Vieta: Vilniaus miesto viešos erdvės 


Laikas: Gegužės 9 d. 11 val. 


Kuo žinomos Vilniaus vietos svarbios moterų (lygių teisių) istorijoje?


Istorines Vilniaus vietos ir įvykiai - kaip juose dalyvavo moterys? 


 


Žaidimo tikslas, pasigilinti į žinomus įvykius ir miesto vietas iš lygių galimybių ir moterų teisių perspektyvos, išryškinti patriarchalinės kultūros poveikį miesto erdvei, istorijos traktuotei, „(ne)išgalvotų istorijų“ reliatyvumą, sužinoti kuo garsios Vilniaus vietos ir įvykiai svarbūs moterų istorijai, atrasti detalių, įvykių ir moterų, apie kuriuos nutylima ar pamirštama, rašant istorijos vadovėlius.


 


Kodėl nieko apie tai nežinome kaip ir apie moteris, kurios gyveno Vilniaus gyvenimą ir aktyviai kure, dalyvavo veiklose? Susipažinti su jų pasiekimais ir nuveiktais darbais gerai žinomų įvykių ir vietų kontekste.


Mokslininkės, menininkės, politikės - ar jų nebuvo, ar mums niekas apie jas nepasakojo?


 


Kodėl neteko girdėti apie aktyvistes, o esame žinome tik apie meilužes?.. Šiuo užsiėmimo metu užpildysime žinių spragą, atgaivindami nutylėtas istorijas, aplankysime tas vietas ir įrašysime tai, ko nesame skaitę vadovėliuose.


Žaidimas vyks DIY (pasidaryk pats) principu, dalyviai kartu bus ir gidai ir dalyviai, jie patys galės pasidalinti jų girdėtomis istorijomis ir taip išplėsti atskleistų istorijų sąrašą.


 


Žaidime dalyvaus užsiregistravusios komandos, kurios miesto viešose erdvėse pagal iš anksto pateiktas užduotis turės rasti atsakymus ir objektus, susijusius su festivalio temomis.


 


Dalyvių registracija info@nkmi.lt


 

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą