BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ladyfest Vilnius’2009

Perrašytos istorijos


 


Kodėl vienos istorijos pripažįstamos ir vadinamos tiesa, o kitos – negirdimos, nutildomos ar net nepasakojamos? Kokias tikrovės versijas nutyli mūsų dienų patriarchalinė heteronormatyvi kultūra? Kaip sustiprinti ir įgarsinti alternatyvias istorijas, kurios meta iššūkį stereotipams, mitams ir baimėms?


 


Jau trečią kartą Lietuvoje rengiamas alternatyvus moterų festivalis “Ladyfest Vilnius” pasakoja istoriją apie visame pasaulyje tebesitęsiantį judėjimą už lygias galimybes, merginų ir moterų įgalinimą bei tolerancijos skatinimą. Ladyfest tikslas – kritiškai pažvelgti į vyraujančią lyčių sistemą ir propaguoti lyčių pagrindu diskriminuojamų grupių įgalinimo idėjas, ypač tarp jaunimo. Ladyfest kuria saugią erdvę, kurioje dalyviai ir publika gali ne tik bendrauti ir dalintis savo požiūriais tokiomis temomis kaip seksizmas, lygios teisės, homofobijos įveikimas, žiniasklaidos įtaka, meno vaidmuo, bet ir imtis konkrečių veiksmų ar ieškoti būdų aktualioms problemoms įveikti.


 


Ladyfest Vilnius – tai atvira „pasidaryk pati“ idėjomis pagrįsta iniciatyva, į kurią gali įsitraukti kiekviena ar kiekvienas, besidomintis festivalio temomis ar turintis pasiūlymų konkrečioms veikloms. Šiemet tapęs programos Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009 dalimi festivalis suteikia dar daugiau galimybių realizuoti savo sumanymus ir idėjas. Iš keleto skirtingų dalių sudarytas renginys naujas istorijas kurs įvairiomis raiškos priemonėmis – muzikos, vizualiųjų menų, diskusijų, kūrybinių dirbtuvių ir žaidimų forma.


 


Alternatyvios tikrovės versijos, kūrybiškos istorijos interpretacijos ir nenutylėtos aplinkybės – visa tai penkiose festivalio „Ladyfest Vilnius. Perrašytos istorijos“ dalyse:


 


PARODA: Lietuvos ir užsienio menininkių bei menininkų darbai (daugiau informacijos Kornelija Česonytė el. paštas: kornelija.cesonyte@vda.lt, www.ladyfest.lt  )


KONFERENCIJA: Taisyklės ir išimtys: socialinio marginalumo gramatika (daugiau informacijos info@nkmi.lt)


KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: tai dirbtuvėlės, kurių metu dalyviai apmokomi amatų, dalyvauja kūrybiniame procese, dalinasi patirtimi; numatomos drag king, feministinio radijo bei kitos dirbtuvės (info@nkmi.lt) 


KONCERTAS: moterų roko grupės, puikiai valdančios tiek gitaras, tiek būgnų lazdeles: Anatomie Bousculaire iš Prancūzijos, Iva Nova iš Rusijos, Zimbabwe iš Lietuvos (daugiau info ir grupių aprašymai www.ladyfest.lt)


VEIKSMAS: unikali feministinė DIY ekskursija po Vilnių ir orientacinės varžybos mieste (registracija ir informacija info@nkmi.lt)


 


 


Tai tavo istorija – ateik ir užrašyk!


 

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. What message of affection day by day? It simply likes to talk. Otherwise, it might kill the romantic mood! Solely factor is to avoid damaging tales together is an efficient dream? What a way to create communication and romantic?

Rašyti komentarą