BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kūrybiniai užsiėmimaiKūrybiniai užsiėmimai - dirbtuvėlės, kurių metu dalyviai apmokomi tam tikrų amatų, dalyvauja kūrybiniame procese, dalinasi patirtimi. Dirbtuvėlių ir užsiėmimų tikslas nėra tik produkto sukūrimas, tai taip pat įgalinimo priemonė, bendravimas, savęs pažinimas, tam tikrų gabumų atradimas. Mokomasi naujų amatų, keičiamasi idėjomis. Tai taip pat viena iš neformalaus bendravimo ir bendruomenių kūrimosi priemonių. 


Gegužės 5 d. 18-20 val.  Plakatų kūrimo dirbtuvės


 


Kur aš ją mačiau arba (ne)žymios Lietuvos moterys.


 Dalyviai išmoks cut‘n‘paste technikos naudos ją kuriant feministinius plakatus. Plakatams bus naudojami raižiniai iš linoleumo, laikraščių ir kitų medžiagų.


Plakatuose dalyviai galės įamžinti jų manymu svarbias Lietuvos asmenybes,  Lietuvos moterų istorijai svarbias vietas, miesto gatves, skverus.


Dirbtuvių metu bus ne tik kuriama, bet ir diskutuojama apie sukurtus plakatus, kuo įamžintos vietos ir moterys yra svarbios kiekvienam iš dalyvių, kodėl įtrauktume jas į „savo“ istorijos vadovėlį. Sukurti plakatai bus iškabinti mieste  viso festivalio metu. Dalyvių skaičius neribojamas. Dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos patalpose.


 


Gegužės 6 d. 18-20 val. Ad-buster


 


Kūno kultas reklamoje


 


Moterų kūno vaizdiniai reklamoje verčia susimąstyti apie vyraujantį patriarchalinį požiūrį, lyčių stereotipus, pokyčius, kurie įmanomi tik aktyviai priešinantis giliai įsišaknijusiai sistemai. Apie tai diskusijos ir kūrybinis darbas rengiant reklaminius plakatus, iškabas, vėliavas, „speech burbble“ gaminimas ir klijavimas. Sukurti plakatai „atras“ savo vietą reklaminiuose stenduose, miesto reklamos vietoje ir kitos viešose erdvėse. Dalyvių skaičius neribojamas. Dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos patalpose.


 


Gegužės 7 d. 18 val. Radio laidos rengimas


 Radio laidos rengimo dirbtuvių dalis. Įrašoma diskusija apie festivalį, Lietuvos moterų (ne)matomumo problematiką, patriarchalinės sistemos pasekmes. Taip pat vyks keletas interviu su Lietuvos aktyvistėmis. Įrašai bus naudojami, kuriat radijo “Start FM“ laidos “Atviras galas” transliaciją.  Dirbtuvės vyks „Naujos kartos moterų iniciatyvos“ ofise. Dalyvių skaičius ribotas. Dalyvių registracija el.paštu info@nkmi.lt


 


 


Gegužės 9 d. 19 val. Drag kings 


  


Drag-king  užsiėmimas, kurio metu įkūnijami visuomenėje vyraujantys lyčių stereotipai ir pateikiami kaip žaismingas vaidinimas. Dalyviai persirengia priešingos lyties atstovu ir sukuria teminį spektaklį arba gyvenimišką situaciją.  Tikimąsi, kad šis užsienyje populiarus veiksmo seminaras padės dalyviams pažvelgti į lyčių ir seksualumo problemas „iš arčiau“. Užsiėmimų metu dalyviai diskutuos apie šias temas, išmoks pakeisti išvaizdą, dalyvaus drag kings vakarėlio kūrimo procese bei turės progą pasirodyti viešai visai kitaip atrodantys. Dalyvių registracija el.paštu info@nkmi.lt


 


 


Gegužės 13 d. 17:30 val. Origami dirbtuvėlės


 


Origami  - japoniškas popieriaus lankstymo menas, lankstiniai. Origami nėra vien popieriniai lėktuvėliai ar gervės. Iš popieriaus lankstomi įvairiausios formos, smulkios detalės. Lankstiniai taip pat gali atspindėti tam tikrą tematiką, problematiką. Svarbus pats procesas ir bendravimas, kuriant lankstinius. Dirbtuvėlių metu dalyviai susipažins su origami istorija, išmoks lankstynių meno, diskutuos su lyčių problematika susijusius klausimus. Dirbtuvės vyks Vilniaus dailės akademijos patalpose. Dalyvių skaičius neribotas, registracija el.paštu info@nkmi.lt


Gegužės 16 d. nuo 9:30 val.  Užsiėmimai kūnui ir sielai.


Savigyna tai ne tik kovos būdas, tai mokėjimas suderinti vidinę energiją su fizinę būsena. Užsiėmimų metu savigynos meistrė papasakos kam nuo senovės buvo mokomasi savigynos, kokias moteris šioje sporto šakoje turėtume atsiminti ir pamokys kaip jaustis užtikrintai esant poreikiui apsiginti. Užsiėmimą veda karatė meistrė L.Laniauskienė.


Capoeira („kapuera“) – tai 400 metų senumo kovos menas, jungiantis muziką, šokį, dainavimą ir akrobatiką. Puikus užsiėmimas šeštadienio rytą.


Jogos užsiėmimai. Tai seniausia iš visų tobulėjimo metodų ir sistemų. Žmonės naudojo ją amžiais, siekdami naujos gyvenimo jėgos kūnui ir protui. Tai yra veiksminga priemonė, kuri leidžia realizuoti etinius ir dvasinius idealus, iš kurių aukščiausias yra žmogaus atsilaisvinimas nuo materialaus egzistavimo lynų.


Atsipalaiduojant, su pertraukomis ir arbatos ceremonijomis, užsiėmimai vyks Sereikiškių parke. Dalyvių skaičius neribojamas.


 


 


 


 


 


 


Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Psichogirl:

    Apmaudu, kad ne vilnietė aš esu .. sudalyvaučiau tikrai :)

Rašyti komentarą