BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atviros diskusijos

Taisyklės ir išimtys: socialinio marginalumo gramatika


 Skaitant pasakojimus, atrandant jų prasmes ir rašant savas istorijas tenka gerai išmanyti gramatiką, jos normas ir išimtis. Atvirose diskusijose gilinsimės į socialinio marginalumo problemas, skaitysime bei perrašysime istorijas apie lytį, feminizmą, toleranciją. Analizuosim, kokia ir kieno sukurta gramatika brėžia socialines paraštes lyties pagrindu, bei kaip galėtume keisti šias taisykles.


 


Dalyvauja: Vidurio ir Rytų Europos lyčių studijų ekspertai iš Lietuvos, Baltarusijos, Vengrijos universitetų, NVO ir kultūros organizacijų atstovai, studentai, plačioji visuomenė.


 


Atviros diskusijos susidės iš dviejų dalių, vyksiančių skirtingomis dienomis – seminaro jaunimui ir tarptautinio apskrito stalo.


 


  Gegužės 8 d. 13.00-16.30 val. (Žmogaus teisių namai, Latako g. 3)


Seminare jaunimui konkrečių atvejų analizę pristatys lyčių studijų bei žmogaus teisių ekspertai, o vėliau interaktyviais metodais bus nagrinėjamos atvejų pristatyme iškeltos problemos, pabrėžiant dvi perspektyvas: vizualinę bei biopolitikos. Kalbos: lietuvių, baltarusių, rusų (su vertimu).


 


Gegužės 11 d. 11.00-14.00 val. (Europos humanitarinis universitetas, Tauro g. 12)


Tarptautiniame apskritame stale „Socialinės kritikos gramatika“ dalyvaus Vidurio ir Rytų Europos akademinių lyčių studijų specialistai, lyčių lygybės srityje dirbančių NVO atstovai. Susitikime bus diskutuojama, kiek akademinės lyčių studijos bei pilietinė visuomenė gali prisidėti keičiant marginalumą kuriančią socialinę gramatiką.


Kalba: anglų.


 

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą